Harry Potter
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добре дошли в Училище за магии и вълшебства Хогуортс!
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Добре дошли в училището за
Магия и Вълшебство Хогуортс!
Учебната година е прекратена за малко.

                         

            


 

 Кабинета на директора

Go down 
+7
Анна Хорън
Катрин Г.
Ема Робъртс
Хърмаяни
Ейбръхам Д.
Мойра Кери
Ашли Стивънс
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Анна Хорън
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Анна Хорън


Брой мнения : 45
Join date : 26.01.2010
Age : 27
Местожителство : Sometimes---> In mY drEam... хD

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyВто Яну 26, 2010 8:44 pm

Анна дошла до директорския кабинет.
-Взела, Анн.-промълвил тих глас.
-Добре...-отвърнала Анна.
-Как се чувстваш, тук?
-Ами...добре...
-Намири ли си приятели?
-Ами...не точно, но ще си намеря.
-Някой тормози ли те?-продължавал да пита Директор Дъмбалдор.
-Ами...един...от...незнам...но...-заекнала Анна.
-Кой?Кажи?Не се притеснявай от мен!
-Ами...висок...трети курс...много добре правеше магии и...
-О,да!Не се притеснявай-той е един от най-добрите ни ученици, просто е малко своенравен и има голямо чуство за величие...не ес притеснявай от него...
-Добре...Е-аз ще тръгвам...-отвърнала Анна.-Благодаря, Професор Дъмбладор.
-Няма, защо!-отвърнал Професор Дъмбалдор.
Анна излязла и поела по стълбите надолу.
Върнете се в началото Go down
Мойра Кери
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Ученик от Грифиндор 2-ри курс



Брой мнения : 289
Join date : 04.12.2009
Age : 26
Местожителство : Варна

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyПет Яну 29, 2010 2:22 pm

мойра и Рон влязли тичешком с Моника и обяснили причината на директора и бързо се магипортирали в Свети Мънго
Върнете се в началото Go down
Анна Хорън
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Анна Хорън


Брой мнения : 45
Join date : 26.01.2010
Age : 27
Местожителство : Sometimes---> In mY drEam... хD

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyПон Фев 01, 2010 9:03 pm

Анна се изкачила да стаята на Директора. Тя взяла, но никой не видаля, стояла известно време и решила да си тръгне, защото нямало никой. Точно, щом се обърнал, да си ходи, чула тих глас. Той рекъл:
-Анна!
Момичето се обърнало и казало:
-О!Много, съжалявам!Не разбрах, че сте тук...е, аз може да тръгвам...
-Не,не,не...кажи, защо си тук?Знаем, че има съществена причина, Анна.
-Аз...ох...ами...
-Черните изкуства, те вълнуват?
-Не!!!Просто...ми се отдават, без да искам...
-Анни, виж..-.ако ще кажеш, че...
-Шапката, не греши!Но, може да има и грешка, все пак...
-Не, Анна...почакай...Виж, обмисли, всичко, и тогава, ми кажи...става си?
-Аз...професоре...аз...
-Спокойно... - Отвърнал, Професор Албус Дъмбалдор.
-Аз..не мога...
-Ела, Анна. - Казал Професора, и прегърнал, Момичето. -Успокой се, ако има нещо, винаги може да дойдеш, при мен...
-Благодаря...
Върнете се в началото Go down
Ашли Стивънс
Директор
Директор
Ашли Стивънс


Брой мнения : 491
Join date : 09.11.2009
Age : 27
Местожителство : Луната...xD

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyПон Фев 01, 2010 10:10 pm

Вървях към кабинета на директора забързана."Ема я намя.Къде е?Може да не иска да ме вижда ама никаде я няма". повтарях си аз и най-накрая стиганх кабинета.Почуках и от вътре се обади познат глас "Влез".Влзенах внимателно и затворих вратата зад себеси безшумно,не знам защо ама имах чуството,че съмв някакъв филм на ужасите.Дълбълдор ме погледна въпросително и аз заговорих.
-Профосоре случайно някъде да сте мернали Ема?-попитах аз разтревожено.
-Не,защо?-попита той.
-Ами никъде я няма и преди това се скарахме и тя..... ами тя може да е направила някоя глупост.Повярвайте ми професоре тя не знае какви ги върши като е ядосана.-казах разтроено аз.
-Изчезнала?Сигурна ли си?Може да е някъде другаде.
-Не,ня всякаде проверих,даже исках и в стаята на тайните да вляза,но аз не съм наследничка и не мога да я отворя така че....Порофесоре изчезнала е трябва да я намерим.-казах задъхано аз.
-Да май си права ще кажа на няколко професора да дойдат с мен да я търсим.Ашли мислиш ли,че знаеш къде е отишла?-попита той,но аз поклтих глава и той тръгна.
Върнете се в началото Go down
https://harry-world.bulgarianforum.net
Анна Хорън
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Анна Хорън


Брой мнения : 45
Join date : 26.01.2010
Age : 27
Местожителство : Sometimes---> In mY drEam... хD

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyВто Фев 02, 2010 3:36 pm

Анна вървеше по етажите, като внезапмно совата и се блъсна в нея и изпусна едно писмо, а, Анна каза:
-Ох!Какво носиш? - Момичето попита и отвори писмоот, то гласеше:

Скъпа Анна,

Икам да се явиш, в кабинета ми. Важно е!
Професор А. Дъмбалдор.


Анна го погледан и алко се притесни, защоот трабвя да е наистина важно, за да я вика Професора. Тя забърза нагоре. Влезе и каза:
-Тук, съм, Професоре!
-Анна,...виж...Майкати, замина на работа при баща ти и...баба ти е сама...трябва да заминеш в Лондон, за да помагаш на баба ти. Само за малко.
-Как?!?Нещо лошо ли има? - Запита, притеснена, Анна.
-Не!Разбира се, че не...Просто, за да и помогнеш...
-Ами...
-Не, Анни, всичко е уредено. Не се притеснявай!
-Благодаря, още сега отивам да си стягам, куфарите.
Анна, тръгнала.
Върнете се в началото Go down
Ема Робъртс
Директор
Директор
Ема Робъртс


Брой мнения : 119
Join date : 10.11.2009
Местожителство : In you Dreams baby

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyВто Фев 02, 2010 8:44 pm

След като се върнахме в Хогуортс, аз все още бях замаяна от питиетата. Дъмбълдор изпрати Ашли до общата стая, а мен заведе в кабината си... Може и да не бях прекарвала по-добре, но все пак малко се тревожех какво ще стане. Но после се сетих, че Ашли ще замине и всичко ще е наред. Отново се ядосах. Стегнах се и уверено влязох в кабинета. Дъмбълдор ме погледна двусмислено - хем, строго и неодобрително, хем весело и поздравително.
-Ема, това, което направи беше много лошо...-аз го прекъснах.
-Лошо е да видите как ще ме екзекутират нашите, след като разберат, че съм изключена.
-Но, Ема, ти не си изключена...
-Вие се шегувате, нали? Шегувате се с мен. -едва ли беше истина.
-Говоря напълно сериозно. Ти не си изключена.
-Но аз избягах от училище, как така не съм изключена...??? -все още не можех да повярвам.
-Може би искаш да те изключим...?
-Не, не разбира се. Но, след като Ашли се мести аз няма какво да правя тук.
-Г-ца Стивънс? Не знам, това си е ваш проблем... Всъщност защо избяга... -не исках да му разказвам, а той може би разбра това. -Не, не искам да знам какво се е случило в дискотеката, а защо отиде там. -олекна ми, можех да разкажа.
-Ами с Ашли се скарахме и... исках да остана сама. И отидох в Лондон. Там се срещнах с приятелите ми и...
-Разбирам, но училището е огромно. Със сигурност има къде да се скриеш
-Имате предвид Нужната стая нали? Прекалено е лесно. Ашли щеше да се сети. Единствения изход беше да се скрия при Хафълпафци, но...
-Добре, Ема. Няма да кажа на родителите ти за това, но моля те не го прави повече. Дори и пак да се скарате с Ашли. Отиди при Хафълпафци, паролата е... -той ми прошепна паролата.
-Добре професоре. Довиждане. -на излизане видях една папка на която пишеше Роналд Бен, а върху нея имаше печат "напуснал училище".
Върнете се в началото Go down
Мойра Кери
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Ученик от Грифиндор 2-ри курс



Брой мнения : 289
Join date : 04.12.2009
Age : 26
Местожителство : Варна

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyСъб Фев 06, 2010 7:03 pm

мо влязла докато единият преподавател й викал:
-Ако още веднъж нападнете г-ца от Хафълпаф ще отнема точки на дома.Какво искахте да постигнете с това??Да покажете какъв е мъгълският бой ли?!!!!
-Спокойно г-жо Грийн моля сега излезте.
И жената излезе а Мо заеквала:
-Но..но...но ди...ди..ректоре!Не...не можех.... да поз...позволя така да унижават и натъжават приятелката ми!!!.казала Мо тъй като си беше върнала нормалният глас и продължи:
-Кажете ми че съм изключена моля ви?
-Ами г-це сигурно ще ви изненадам но не сте изключена.
-каккккво????
-Да не ви изключвам.Имате си причини който вие обяснихте.постъпихте благородно,че защитихте Анна,но нямаше нужда да се стига чак до там.Свободна си.
-ООО добре много съжалявам!Чао!
-чао!
И мо излязла
Върнете се в началото Go down
Мойра Кери
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Ученик от Грифиндор 2-ри курс



Брой мнения : 289
Join date : 04.12.2009
Age : 26
Местожителство : Варна

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyНед Фев 07, 2010 5:36 pm

-Какво има директоре?-казла Мо щом влязла заедно с Джордж и после му казала да и зчака отвън
-Мила,познаваш ли тази дама?-и той обърнал към младата дама някаде около 20 годишна а М остаписана отговорила:
-Не!
-Това Мо е.......
-нека аз да й кажа професоре.-отвърнала червенокосото дама и казала:
-Мойра колкото и да невярваш аз съм най-голямата ти сестра.
-Каккккво!!!тя е умряла от черни магьоници преди единайстет години и е била на девет години.
-Ами добре я смятай сега.Аз съм на двайсет а ти казваш че съм умряла на девет преди единайсет години нали,добре ако извадим от двайсет единайсет колко ще стане?
-Девет!!Ами значи.....как се казваш?
-Лилана Кери дъщеря на Райна Кери и Ричърд Кери.Сестра ми са Мойра и Елизабет Кери.Имам братовчедки на име Кими и Мими.Имам леля и баба.Това достатачно ли е?
-Какво ти изреди цялата ми рода бе сестро Лили!
-Ето казах ви проф.Дъмбълдор.
-хайде!Сестра ти ще живее при теб защото неможе да се върне в лондон.
-добре хайде Лили.
И мо и Лили излязли
Върнете се в началото Go down
Джордж Потър
Ученик от Грифиндор 1-рви курс
Ученик от Грифиндор 1-рви курс
Джордж Потър


Брой мнения : 127
Join date : 02.02.2010
Age : 26

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyСря Фев 10, 2010 2:53 pm

Джордж влезе и видя феникса.Той изобщо не обърна внимание на изгарянето му.Директора го видя и каза-
-Здравей джордж.Сега можеш ли да ми обясниш какво стана в голямата зала?
-Да професоре.Първо влязъх с едно момиче от слидерин.То плачеше защото.....-джордж запецна тук и каза-
-Поради някой причини.Този отиде и и се нахвърли и започна да я целува макар че тя не искаше и се съпротивляваше.Аз просто исках да и помогна.
-Много мило от твоя страна джордж.Нека повече не се повтаря.Боят тук е забранен.
-Да професоре извинете ме.
-Няма проблем.Хайде тръгвай.
Джордж си тръгна
Върнете се в началото Go down
Селести Аири
Ученик от Рейвънклоу 1-ви курс
Ученик от  Рейвънклоу 1-ви курс
Селести Аири


Брой мнения : 93
Join date : 09.02.2010
Age : 27
Местожителство : Ф КосмоСъЪъ...

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyСря Фев 10, 2010 4:34 pm

Аз вървях по стълбите нагоре, като съзря един кабинет. Полюбопитствах и влезох.
-Здравей, Селести... - Отговори, тих и смирен глас.
-Аз...съжалявам...
-Няма нищо, ела да си поговорим... - Продължи, да говори Директора.
-Добре... - Усмихнах се аз.
-Май, ти си ученикът, кайто е най - доволен от разпределението...
-Ами, да...аз много исках да съм в Рейвънклоул и...
-А, дали е правилно...
-Ами... - Изведнъж, аз се сепнах...
-Спокойно, мила, шапката не греши...
-Да, но..съжалява, ако аз съм виновна за разпределението...
-Не, скъпа...просто може да помислиш, върху въпроса, иначе не бих, намерил по - удачен дом за теб, освен Рейвънклоул.
-Да...благодаря... - Казах, успокоена аз.
Тръгнах по стълбите надолу, като мислех по въпроса, за разпределението.
Върнете се в началото Go down
Мойра Кери
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Ученик от Грифиндор 2-ри курс



Брой мнения : 289
Join date : 04.12.2009
Age : 26
Местожителство : Варна

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyСря Фев 10, 2010 9:00 pm

тук директора говореше с Кейди ученичка от Грифиндор.Мо влезе и каза:
-Извинете директоре че нахълтвам така,но видях всичко в забранената гора.Тя се беше загубила защото слидеринец я беше объркал а момичетата от Рейвънклоу тоест Рейчъл и Селести я нападнаха в гръб.Тя искаше да им отвърне,но учителят не видя как те я атакуваха.Това е цялата истина.
-Добре извинена си за нахълтването и Кейди е свободна.Хайде г-це Мойра заведете г-цата в стаята да не я нападе някой.
-Добре директоре!
И Мо и кейди тръгнали към стаята там Мо оставила Кейди и слязла долу.
Върнете се в началото Go down
Ема Робъртс
Директор
Директор
Ема Робъртс


Брой мнения : 119
Join date : 10.11.2009
Местожителство : In you Dreams baby

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyСря Фев 10, 2010 9:30 pm

Минавах по коридора, докато не видях голямото чудовище да се отмества. От там излезе директора. Не знаех къде отива, но точно сега не ме и интересува. Професора ме видя и ме извика... Бях ядосана и имах нужда да поговоря с някой макар, да не мислех, че той е точния човек... Отидохме в кабинета. С жест Дъмбълдор ме подкани да седна, а после застана срещу мен..
-Добър вече, Ема. Защо се разхождаш толкова късно? Е, поне не си избягала пак...
-Ядосана съм, професоре... И искам да трясна нещо.
-Какво има? Кой те ядоса?
-Всички, които са моя курс. Постоянно се бият, мляскат се, гонят се, карат се, копират се един друг... Ами не издържам вече!
-Доколкото съм осведомен и ти имаш гадже...
-Да, така е, но ние не се опитваме да правим неща, за доста по-големи от нас. -Дъмбълдор се сети за кого говоря. -Не може така... Омръзна ми! И неска тоя Хриско... -Оп! Изпуснах се... Какво ли ще ми каже...
-Какво е станало, Ема?
-Ами днес тоя Хриско ми каза, че съм нямала приятели щот със се заяждала със всички! -пак се ядосах. -Никой няма право да ми говори така, дори вие, професоре! И затова му плеснах един! Заслужава го! И тая Съни ми се прави на света вода ненапита. Перверзница гадна... Едно знайте - НЯМА ДА ГИ ТРАЯ!!!
-Ема, едно разбрах за теб. Ти си много буйна, неудържима, твърда и различна... Но се научи да се контролираш, или дори аз няма да мога да те спася.
-Професоре, мога да се контролирам, но те ми изхабиха нервите... Някой ден ще полудея и собственоръчно ще раздавам правосъдие... Това го запомнете!
-А с Хриско и Съни какво ще стане? Моля те, Ема, не се карай повече с тях.
-Ако искат вдън земя да се крият, мен не ме интересува... Да си гледат работата! Сега бас давам, че Хриско е довел някой да ме бие... Хахахахаха какъв неудачник!
-Ема, не говори така. Той е от твоя дом. Трява да се задружни срещу другите.
-Това ще сстане само ако ги няма! -изнервих се станах и погледнах Дъмбълдор. -Лека вечер, професоре! -дори не изчаках да ми отговори, а тръшнах вратата. Помислих си -Трябва да осмисля нещата, а Зак, о не съм го виждала от толкова време. Уж се сдобрихме, но той все още не ми вярва... Ако иска няма, да го моля.
Върнете се в началото Go down
Мойра Кери
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Ученик от Грифиндор 2-ри курс



Брой мнения : 289
Join date : 04.12.2009
Age : 26
Местожителство : Варна

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyПет Фев 12, 2010 9:32 pm

Мо дойде тук и зачака Селести.Тя излезе след малко и мо пита:
-Какво стана?
-Ами нищо!
-ОО добре!
След малко Мо пак пита:
-как така Рейч влезе в болницата?
Върнете се в началото Go down
Селести Аири
Ученик от Рейвънклоу 1-ви курс
Ученик от  Рейвънклоу 1-ви курс
Селести Аири


Брой мнения : 93
Join date : 09.02.2010
Age : 27
Местожителство : Ф КосмоСъЪъ...

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyПет Фев 12, 2010 9:33 pm

Учителят ме доведе в кабинета на , Професор Дъмбалдор.
-Ето това момиче, наранява момче! - Изтърси, по - най тъпия начин, той.
-Хм...здравей, Селести...
-Аз...съжалявам...
-Няма нищо...разбирам, те...ти не умееш да се контролираш, нали?
-А...оф...ох, професоре, аз,...не съм сигурна...
-Не...т си точно за, Рейвънклоул!
-Но!
-Хайде, мила...отиди в, общата стая и обмисли, всичко!
Аз просто тръгнах.
Върнете се в началото Go down
Хриско
Ученик от Рейвънклоу 2-ри куср
Ученик от Рейвънклоу  2-ри куср
Хриско


Брой мнения : 42
Join date : 15.01.2010

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyСъб Фев 13, 2010 10:22 am

Хриско дойде и почука.
-Влез.
Той влезе и вътре стоеше дъмбълдор той отиде и каза-
-Аз съм виновен за това което стана в голямата зала сър.Аз започнах.
-Много мило,но учителят е видял всичко.
-Аз започнах.Не наказвайте селести.И без това последно време само и преча.
-Няма да я наказваме спокойно.
-Благодаря сър.
Хриско тръгна
Върнете се в началото Go down
Ашли Стивънс
Директор
Директор
Ашли Стивънс


Брой мнения : 491
Join date : 09.11.2009
Age : 27
Местожителство : Луната...xD

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyСря Фев 17, 2010 2:34 pm

Вече стигнахме до голямото страшилище което пазеше входът към кабинета на директора.Тъкмо да кажем паролата когато зад нас се появи Дъмбълдор.
-Професоре.-каза учителката с писклив глас.-Тези две момиченце се разхождаха в забранената гора.
-Ашли.Лия.-Дъмбълдор ни поздрави учтиво.-Аз ще ги поема от тук Хелга.Благодаря.-директора се усмихна и учителката си тръгна мърморойки нещо по доса си.
-Хм...Пак Ашли си се забъркала в неприятност.
-Не професоре.Аз отидох там,защото Лия беше в опасност.Един огромен паяк се опита да я изяде....-професора ме прекъсна
-Знам.Усведомиха ме вече.Лия,защо си ходила там?
-Ами защото ми казаха,че там и много мрачно и загадачно,а на мен точно това ми допада.Искам да търси приключения.-каза спокойно Лия.
-Това е хубавано,но на първокурсници им е забранено да ходят там.За това ще получите наказание.Утре след часовете ще очидете при мадам Помфри и ще и помогнете за нещата в болничното крило.
-Моля?Това не е чесно.-казах аз ядосана.
-Чесно е Ашли,а сега сте свободни.-Двте с Лия излязохме от кабинета.
-Колко е печен тоя човек.Аз мислех,че сега ще ти прати с влака в Лондон,а ни се размина с някакво глупаво наказание.-Аз погледнах Лия.
-Ти нормална ли си?Можеше да умреш.-ядосано казах аз.
-Какво ти става?-попита тя,но аз тръгнах на пред и отидох в двора.
Върнете се в началото Go down
https://harry-world.bulgarianforum.net
Джордж Потър
Ученик от Грифиндор 1-рви курс
Ученик от Грифиндор 1-рви курс
Джордж Потър


Брой мнения : 127
Join date : 02.02.2010
Age : 26

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyЧет Фев 25, 2010 4:36 pm

Джордж дойде и почука.Дъмбълдор отвори и каза-
-Здравей джордж.Тъкмо с теб исках да говоря.
Джордж се стресна.Какво ли е станало?Той влезе плахо и каза-
-Проф.Дъмбълдор какво искате да ми кажете?
-Седни джордж.
Джордж седна и още повече се стресна след като видя,че директора стоеше като беше втренчил поглед в джордж и каза-
-Джордж.Случайно наскоро да си бил при огледалото ейналеж?
-Не-каза джордж.Защо?
-Някой е слизал при него и го е счупил.
-Кой ли го е направил?
-Незная.Джордж ами вече си свободен.
-Довиждане професоре.Дано намерите виновника.
Джордж излезе
Върнете се в началото Go down
Саманта Морисън
Ученик от Грифиндор 1-рви курс
Ученик от Грифиндор 1-рви курс
Саманта Морисън


Брой мнения : 13
Join date : 31.05.2010
Age : 30

Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 EmptyСря Юни 02, 2010 3:27 pm

Бях изнервена. За пръв път се случваше да отида в директорския кабинет. И всичко, заради това надменно момиче от Хъфълпаф.
- Шоколадова жаба - изрекох аз, а гласът ми трепереше.
Докато магическото стълбище се движеше, аз не спирах да мисля какво ли наказание щеше да ми наложи директорът.
Прекрачих последното стъпало и плахо почуках на вратата.
- Влез! - чух директорът да казва.
Натиснах дръжката на вратата. Тя се открехна и вътре видях хъфълпафката.
Тя седеше на едно кресло - беше кръстосала крака и ме гледаше по същия нагъл начин. Зърнах и мантията й, която беше обгорена.
- Заповядай, седни - каза директорът и ми посочи креслото до неприятното момиче. Аз с неохота се настаних до нея.
- Ти си виновна! - процеди през зъби хъфълпафката. - Аз нищо не съм направила! Този жалък червей ми се пречкаше и реших да му покажа коя съм аз!
- Нима тормозенето на по-малки от теб, те кара да се чувстваш добре? Ако е така, смятам, че постъпих правилно - с леден тон й отвърнах аз.
- Ах, ти....
- Момичета, моля ви, успокойте се! - каза директорът. - Разкажете ми какво се случи.
- Тази тук - веднага започна хъфълпафката - няма никакво право да прави така! Имаш късмет, че проклятията са забранени, иначе аз и приятелите ми щяхме да те научим, задръстенячка такава.
- Не можеш ли сама да се изправиш срещу мен? Щом съм "задръстенячка", не би било проблем за теб самата да ме победиш, нали? - простичко попитах аз.
- Почакай само да излезем!
- Момичета, моля ви! Саманта, разкажи ми какво се случи.
- Бях се запътила към третия етаж, когато видях момче от Рейвънклоу да виси във въздуха с главата надолу. Притичах към него и тогава забелязах това момиче. Тя бе насочила пръчката си към него, а заклинанието й го държеше във въздуха. Направих контразаклинание и приземих момчето. Тогава тя насочи пръчката си към мен и се закани, че ще ме прати в болничното крило. Обясних й, че нямаше нужда да ме заплашва, след като нямаше наистина да изпълни заканата си. Канех се да си тръгна, когато тя ми направи заклинание за слепота. Казах на момчето да се прибере в общата си стая, а аз останах при нея. След минута зрението ми се възвърна. Тя ми се изсмя и заяви, че това е най-малкото, на което е способна, и тогава аз подпалих мантията й.
- Лъжкиня! Та ти просто запали мантията ми! Не съм ти правила заклинание за слепота! То е забранено!
- Но нали точно от такива се интересуваш? - попитах спокойно аз.
- Моля ви, момичета. Разбрах какво се е случило и смятам, че намерих разумно решение. Ти, Сара, ще правиш компания на пазача Филч по време на нощната му обиколка на коридорите, а ти, Саманта, ще помогнеш на професор Спраут в оранжерията - тя отдавна има нужда от почистване.
- Но, професоре,...
- Без "но" , Сара. Свободни сте.
Олекна ми - това беше възможно най-безобидното наказание, което можеше да ми наложи. Хъфълпафката побърза да напусне кабинета първа. Тъкмо се канех да я поседвам, когато директорът ми каза:
- Добра работа, Саманта!
- Благодаря, Ви - прошепнах аз.
После спокойно излязох от директорския кабинет.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кабинета на директора - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинета на директора   Кабинета на директора - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Кабинета на директора
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Кабинета на Мадам Помфри

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter :: Начало :: Кабинета на директора-
Идете на: