Harry Potter
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добре дошли в Училище за магии и вълшебства Хогуортс!
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Добре дошли в училището за
Магия и Вълшебство Хогуортс!
Учебната година е прекратена за малко.

                         

            


 

 Даровете на Смъртта

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Ашли Стивънс
Директор
Директор
Ашли Стивънс


Брой мнения : 491
Join date : 09.11.2009
Age : 27
Местожителство : Луната...xD

Даровете на Смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Даровете на Смъртта   Даровете на Смъртта EmptyВто Ное 17, 2009 9:54 pm

Даровете на Смъртта



Даровете на Смъртта, наименуванието на последната книга от поредицата за Хари Потър, са може би най-легендарните митове в магьосническия свят. Ние за пръв път разбираме за тях от Ксенофилиус Лъвгуд и приказката за "Тримата Братя", прочетена от Хърмаяни от завещаната й от Дъмбълдор "Приказките на Барда Бийдъл". Даровете са три: Бъзовата пръчка, Животворният Камък и Мантията Невидимка.

В издирването на хоркруксите на Волдемор, Хари разбира че легендата за даровете е истина - и че предположението на Ксено Лъвгуд, че Антиох, Кадмус и Игнотус Певерил са тримата братя от приказката, е вярно.Той разбира още за историята на Даровете и издирването им от Дъмбълдор и Гриндълуолд и желанието им да ги обединят.

Бъзовата Пръчка
Бъзовата пръчка, първоначално собственост на Антиох Певерил, е с най-легендарната история сред Даровете.Появявала се е през вековете под различни имена - Смъртоносната пръчка, Пръчката на Ориста. За кратко е била собственост на Грегорович, майстора на пръчки, изработил тази на Виктор Крум, но тя му е била открадната от младо русокосо момче - Гриндълуолд, но Грегорович не е знаел тогава кой е бил крадецът.Това вероятно се е случило през ранния 20век.

Гриндълуолд станал по-силен и се върнал в Британия, където използвал Бъзовата пръчка за злодеянията си. Но когато през 1945г. Дъмбълодор го предизвикал на дуел, Гриндълуолд загубил и Албус го хвърлил в затвора до края на дните му.Дъмбълодор спечелил не само популярност с победата си, но и Бъзовата пръчка.Той използва пръчката до смъртта си през 1997г.

Преди смъртта си Дъмбълдор иска Снейп да стане господар на пръчката, но това не се случва понеже смъртта на Дъмбълдор е планирана и Снейп напрактика не го побеждава. Господар на пръчката става магьосникът, който обезоръжава Дъмбълдор преди смъртта му - Драко Малфой. Когато Хари взема пръчката на Драко, по време на битката в имението Малфой, той става истинският господар на пръчката, въпреки че нито той нито Малфой някога са използвали или докосвали пръчката.

Бъзовата пръчка бива погребана заедно с Дъмбълдор и по късно е открадната от Волдемор от гроба на директора. Волдемор така и не става истинския повелител на пръчката. Вярвайки че господаря й е Снейп, той го убива преди последната си битка с Хари, когато той умира и пръчката попада в ръцете на Хари.

Хари използва Пръчката само за една единствена магия - Репаро - за да поправи собствената си пръчка. Той смята да умре естествено без да я използва и по този начин се надява че пръчката повече никога няма да има господар и така нейната сила ще бъде унищожена.

Животворният Камък


Дарът, който Дъмбълдор най-усилено издирва на младини.Животворният камък е имал само няколко притежатели. Първоначално е принадлежал на Кадмус Певерил, през поколенията той е бил направен на пръстен. Пръстенът се е задържал в семейството и през ранният 20век, негов собственик е бил Марволо Гонт. По-късно бива откраднат от Том Риддъл, направен на хоркрукс и скрит в къщата на Гонт.

Албус Дъмбълдор намира този хоркрукс и го унищожава, но преди това той не може да се пребори със желанието да види отново мъртвите си родители и сестра си и слага пръстена, като по този начин отприщва ужасно проклятие. Той го унищожава след това, но белята била сторена, проклятието направило ръката му безполезна и почти не го убило. Той предал камакът на Хари чрез завещанието си, като го скрил в стария снич.

Хари вървеше към Волдемор, готов да даде живота си, той извади животворният камък от снича и завъртя го в ръцете си три пъти и се срещна със сенките на родителите си, Сириус Блек и Ремус Лупин. Той след това изтърва камакът в гората без да иска и решава да не се връща да го търси, с надеждата че ще бъде загубен завинаги.


Мантията Невидимка

Уникална сред Мантиите за Невидимост, с тази мантия ставаш напълно невидим и ти дава уникална защита, тя не избелява със времето.Първоначално собственост на Игнотус Певерил, тя също се предава през поколенията и така попада в ръцете на Джеймс Потър, а след това и в тези на Хари.

Факта че Хари е получил мантията и факта че гробът на Игнотус се намира в Годрикс Халоу позаква че Хари е свързан с рода Певерил. Ние вече знаем че и Волдемор е свързан с този род.

Хари все още използва своя Дар.
Върнете се в началото Go down
https://harry-world.bulgarianforum.net
Ашли Стивънс
Директор
Директор
Ашли Стивънс


Брой мнения : 491
Join date : 09.11.2009
Age : 27
Местожителство : Луната...xD

Даровете на Смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Даровете на Смъртта   Даровете на Смъртта EmptyПон Яну 18, 2010 7:40 pm

Ашли влезе в библиотеката и започна да чете "Даровете на смърта".Тъкмо стигнала до четвърта глава когато зад нея нещо помръдна,тя се обърна назад,но там нямаше никого.Продължи да чете,но спря от ново когато някой каза нещо.
-Интересна е нали?-Ашли се обърна и видя Дейвид.
-Боже,за малко да ми изкараш ангелите.-Ашли затвори книгата
-Извинявай не исках.-Дейвид я потупа по рамото
-Няма нищо.Какво те води на сам от кога четеш?-попита Ашли
-От никога.-Дейв и Ашли се засмяха.
-Знаех си.-Ашли поклати глава.
-Какво ти е?-попита я Дейв
-Нищо само ме боли глава.-Ашли се хвана за челото и го потърка.-Вече съм добре.
-Сигурна ли си?-попита я с недоверие Дейвид.
-Да напълно ето виш мога да скачам и да бягам.-Ашли тръгна да бяга,но се блъсна в една от лъвиците и сабори половината книги.
-Какво става тук?-попита библиотекарката-Кой го направи?-
-Аз.-обади се Дейвид-Извинете без да исках.
-Дейвид спри!-Ашли тръгна на пред.
-Не Ашли трябва да си призная.Много се извинявам.-Дейвид спря Ашли
-Събер ги веднага момче и почеве да не се повтаря.-жената си тръгна,а Дейвид се наведе за да прибере книгите.
-Благодаря ти.-каза Ашли като му помогна и после го целуна по бузата.
-Н-н-няма з-з-зашо.-Дейвди се изчерви и Ашли се размя.
-Много си сладък като се изчервиш.Добре аз трябва да вървя ще се видим после в стаята или някаде другаде.-Ашли тръгна към изхода на библиотеката и Дейвид остана там като вкаменен.
Върнете се в началото Go down
https://harry-world.bulgarianforum.net
????
Гост




Даровете на Смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Даровете на Смъртта   Даровете на Смъртта EmptyВто Яну 19, 2010 10:11 am

Рон влезе в библиотеката и видя че на земята има един куб книги и питал библеотикарката-
-Кой го е направил?
-Ето онова момче-казала тя и посочила дейв.
Рон отишъл до дейв и казал
-Ще ти помогна-той започнал да прибира книгите.Като били готови дейв казал
-небиваше да ми помагаш.
-Днес и без това ми е лош ден-казал рон и седнал на едно кресло.
-Какво е станало?
-Ами аз харесвах едно момиче,обаче неска го видях с един второкурсник под дървото на влюбените.
Дейв хванал рон за рамото и казал
-нищо.и аз харесвам едно момиче,но тя мисля че не знае.
-Коя е късметлийката-питал рон.
-Ами Ашли.
Рон се засмял и казал-
-страхотна двойка ще сте.
След това погледнал часовника си и казал
-Трябва да тръгвам.Чао
Той излязъл
Върнете се в началото Go down
Мойра Кери
Ученик от Грифиндор 2-ри курс
Ученик от Грифиндор 2-ри курс



Брой мнения : 289
Join date : 04.12.2009
Age : 26
Местожителство : Варна

Даровете на Смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Даровете на Смъртта   Даровете на Смъртта EmptyСря Яну 20, 2010 1:26 pm

Мойра дойде и забеляза че библиотекарката не е видяла как някакви момичета от четвърти курс се заяждат с момичета от хафълпаф и грифиндор първи курс.Мойра забеляза че се заяждат с момичето от хафълпаф която тя беше помогнала да се измъкне от слидеринци.Отиде при тях и каза:
-Хайде сега се махнете от там.
-Кой ще ни накара ти ли?
-Ами да!!
-Неможеш!!!
-И защо да не мога!!!
-Защото ее......
И двете момичета били заляти от вода и за това млъкнали и казали:
-Имаме си друг кос и дребосите знаят кой е!!-и те посочили двете момичета извикали:
-Не недейте моляви!!!!
Но момичетата били тръгнали.
-Как сте?-попитала ги Мойра
-добре благодаря.
-Как се казвате?
-Аз съм Сузи,а тя е Уил.-казала хафълпафката и посочило момичето от Грифиндор.
Сузи била момиче с къса руса коса силно накъдрена.А Уил с червена коса къса на френска черта.
-Ние сме сестри.-казали момичетата
-Добре а момичетата за какъв кос говореха?
Изведнъж сестрите се сепнали и казали:
-Трябва да ги настигнем.Коза е сестра ни тя пък е от рейвънклоу
-Ще дойда с вас-казала Мойра
-Благодаря.
И те тръгнали.
Върнете се в началото Go down
Миранда Дойл
Ученик от Слидерин 2-ри курс
Ученик от Слидерин 2-ри курс
Миранда Дойл


Брой мнения : 34
Join date : 15.11.2009

Даровете на Смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Даровете на Смъртта   Даровете на Смъртта EmptyПет Яну 29, 2010 10:15 am

Миранда се разхождала из лъвиците за да си търси книга.
-Здравей Миранда!-Миранда се обърнала и видяла приятелката и Лия
-Лия какво правиш тук?-попитала тя.
-Как какво?Ще уча тук.-отвърна и тя
-Какво?Чудесно.-каза Миранда и я прегърна.
-От Слидерин съм.-обяви гордо тя.
-Супер.-отвърна и Миранда.
-Какво четеш?
-Даровете на смърта.
-Оо,аз съм я ела милион пъти.
-И аз,но исках пак да я прочета много е хубава.
-Добре Миранда аз трябва да вървя.Не съм си разопаковала багажа.-каза Лия и тръгна.Мирада продължила да чете.
Върнете се в началото Go down
Джордж Потър
Ученик от Грифиндор 1-рви курс
Ученик от Грифиндор 1-рви курс
Джордж Потър


Брой мнения : 127
Join date : 02.02.2010
Age : 26

Даровете на Смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Даровете на Смъртта   Даровете на Смъртта EmptyНед Фев 28, 2010 11:59 am

Джордж дойде тук.Той влезе и каза на библиотекарката-
-Къде е най тихо?
-Там в ъгъла-посочи тя.
Аз отидах там и седнах.Не бях дошъл за да чета а за да си спомня за мойра.Дали ме бе забравила?Дали ме отлягваше?Дали вече не искаше да е с мен? Може ли да имаше някой друг? Тези въпроси бяха непрекъснато в главата ми.Стоях си тук.Изведнъж някой влезе и каза-
-Къде е джордж?
Разбрах че това е анджелина веднага прошепнах тихо-Акцио Мантия невидимка.Мантията дойде при мен и аз се закърнах с нея.След малко анджелино дойде тук.Явно беше че плаче,но не ме интересуваше.След малко тя излезе а аз си махнах мантията.Стоях тук и реших да се прибера и тръгнах
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Даровете на Смъртта Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Даровете на Смъртта   Даровете на Смъртта Empty

Върнете се в началото Go down
 
Даровете на Смъртта
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Промяна в Хари Потър и Даровете на Смъртта
» Ема Томпсън ще се появи в Хари Потър и Даровете на Смъртта

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter :: Хогуортс :: Библиотеката-
Идете на: